Biokütused

Uued mootoritehnoloogiad ei ole ainsad, mille kallal töötame keskkonnahoidlikumate sõidukite arendamisel. Püüame ka vähendada sõltuvust fossiilkütustest, vaadates vähese CO2-heitega kütuste (nt biokütuste) poole.

Vähese CO2-heitega alternatiivne lahendus

Biokütused on tõestatud elujõuline energiaallikas, mida on võimalik toota paljudest taastuvatest allikatest, isegi jäätmetest. Vedela alternatiivi puhul võib neid segada bensiini ja diislikütusega.

Osaleme uusi, muid kui toidukultuuripõhiseid biokütuseid käsitlevas uurimistöös, tagades, et kõnealused kütused saavutavad sellise kvaliteedi, mida autojuhid tavapäraselt bensiinilt või diislikütuselt ootavad.

  

Kas ma võin kasutada biokütust oma autos?

Biokütus
  • USA jaoks toodetud sõidukitele puuduvad bensiini E10 kasutamise kohta erandid/piirangud. Kõikides USA jaoks toodetud sõidukites (olenemata väljalaskeaastast) on bensiini E10 kasutamine lubatud. 
  • Sõidukid, mille mootoris ei ole bensiini E10 kasutamine ette nähtud, võivad saada pöördumatuid kahjustusi juba ühekordsel tankimisel E10-ga. 
  • Palun pöörduge auto tootmise täpse aja kohta teabe saamiseks oma Toyota edasimüüja poole.

Biokütused

Biokütuse vastutustundlik tootmine

Biokütuseid saab valmistada mitmesugustest allikatest. Praegu kasutab suurem osa nn esimese põlvkonna biokütuste tootmisest toidukultuuridest saadud toorainet.

Näiteks suhkruroost valmistatakse bioetanooli ning taimeõlidest biodiislit. Neid saab segada bensiini või diislikütusega Euroopa standardites sätestatud mahus. Euroopa turu jaoks valmistatud Toyota ja Lexuse sõidukid saavad kasutada bensiini, mis on segatud kuni 10% ulatuses bioetanooliga (E10, vastab standardile EN228), ja diislikütust, mis on segatud kuni 7% ulatuses biodiisliga (B7, vastab standardile EN590).
 
Toidukultuuripõhistest biokütustest kaugemale liikumiseks propageerime uute, teise põlvkonna biokütuste kasutamist. Neid valmistatakse jäätmetest, nt õlgedest või puidust ning pikemas perspektiivis isegi vetikatest. Et kindlaks teha kahjuliku mõju puudumine sõiduki tööomadustele ja kliendirahulolule, on oluline, et säiliks lõppkütuse kvaliteet.